Yükleniyor...
0(553)107 19 13 İletişim
0(216)939 33 42 (Pazartesi - Cuma / 09:30 - 18:00)

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Evet. Bir başka işte çalışmaya devam ederken de ticaret yapabilirsiniz. Bunun için ayrıca bir şirket kurmanıza, fatura kesmenize, banka, maliye, muhasebe ve diğer bürokratik işlemlerle uğraşmanıza gerek yoktur. Ödenmesi gereken vergiyi stopaj usulü sizin adınıza vergi dairesine yatırmaktayız. Bu yüzden kazançlarınız tamamen yasaldır. Bireysel olarak herhangi bir vergi sorunu yaşamadan stoksuzsat satış sitenizi açabilirsiniz.

Evet. Yukarıda belirtilen durum sizler içinde geçerli olup sorunsuz ve yasal şekilde sitenizi işletebilirsiniz.

Evet. Sistemimizdeki ürünlerin tamamını yada istediğinizi kendi sanal mağazanıza yükleyip istediğiniz kar marjıyla ve fiyatla satışa sunabilirsiniz. Ürün satıldığında stoksuzsat sisteminden satın alırsınız. İsterseniz size isterseniz doğrudan müşterinize gönderimini yaparız. Fatura müşterinize sattığınız tutar üzerinden kesilir. Alış ve satış fiyatlarınız arasındaki gelir vergisi ve kdv farkları hesaplandıktan sonra kalan tutar net kârınızdır. Eğer bir şirketiniz var ise gönderim sizin müşterinize kestiğiniz fatura ile yapılır.

Evet. Sistemimizdeki ürünleri xml dosyası şeklinde kendi sitenize yükleyip satışa sunabilirsiniz. Satış yapıldıktan sonra ürünün gönderimi size ya da isterseniz müşterinize yapılabilir. Fatura müşterinize sattığınız tutar üzerinden kesilir. Alış ve satış fiyatlarınız arasındaki gelir vergisi ve kdv farkları hesaplandıktan sonra kalan tutar net kârınızdır. Eğer bir şirketiniz var ise gönderim sizin müşterinize kestiğiniz fatura ile yapılır.

Evet. En temel düzeyde bilgisayar bilgisi yeterlidir. Birkaç saatlik uygulamalı eğitim sonunda kendi başınıza sitenizi yönetebileceksiniz. Ayrıca sonrasında teknik destek alabileceksiniz.

3 tip e-ticaret paketimiz bulunmaktadır. 1-) Start Up Paket : 10’dan fazla kategoride onbinlerce ürünü içeren ödeme altyapısı kurulmuş satışa hazır e-ticaret paketinin fiyatı 1,250 TL+kdv’dir. Üç kategoride e-pazaryerlerinde bulunan sanal mağazalarınıza xml çıktısı üretilir. (gittigidiyor, sanalpazar, N11, PTTAvm, sonteklif gibi) 2-) Mobil uyumlu High Up Paket : 10’dan fazla kategoride onbinlerce ürünü içeren ödeme altyapısı kurulmuş satışa hazır e-ticaret paketinin fiyatı 1,750 TL+kdv’dir. Tüm kategorilerde e-pazaryerlerinde bulunan sanal mağazalarınıza xml çıktısı üretilir. (gittigidiyor, sanalpazar, N11, PTTAvm, sonteklif gibi) Mobil alışverişe uygun SSL altyapısı kuruludur. 3-) Ticari İşletmeler İçin Pro Up Paket : Mağaza detaylarını ilgili sayfadan inceleyebilirsiniz.

Evet. İsterseniz ürün kategorilerimizi ayrı ayrı da kullanabilirsiniz. Her bir kategorideki xml çıktısının fiyatı 250 TL+kdv’dir.

Evet. Tescil ettirdiğiniz alan adını www.alanadınız.com olarak kullanabilirsiniz. Sitenizde kendinize ait logonuzu ve bannerınızı kullanabilirsiniz. Ayrıca yönetim panelinden site istatistiklerinizi, satışlarınızı, siparişlerinizi ve kazancınızı takip edebilirsiniz. (Alan adı sorgulama ve alma işlemi için www.godaddy.com tıklayınız). Alan adı ücretleri 25 TL civarındadır.

Sınırsız trafik Sınırsız ürün ekleme ve çıkarma Sınırsız müşteri yönetimi Kullanımı kolay yönetim paneli Kredi kartı tek çekim ve taksit imkanı SSL 2 e-mail hesabı

Hayır. Sanal Pos uygulaması sitenize entegre olup ayrıca bir başvuru yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Ödeme sistemi olarak iyzico Teknoloji (www.iyzico.com) sanal pos uygulaması kullanılmaktadır. 6 büyük banka kartına 9 aya kadar taksit yapılabilmektedir. (Bonus, World, Maximum, CardFinans, AsyaCard ve Paraf). Kredi kartı haricinde ödeme alınmamaktadır (hesaba havale, kapıda ödeme gibi). İyzico Teknoloji AŞ firması ödemeleri tahsilat yapıldıktan sonraki 3. Hafta yapmaktadır. Maliyetler ve uygulamalar hakkında detay bilgi için firma internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hayır. Hiçbir isim altında herhangi bir ödeme yapmıyorsunuz. Tek yatırım maliyetiniz sitenizin yapımı için ödediğiniz ücrettir.

Kazancınızın %80'ni size aittir. %20'lik kısmını operasyon maliyetlerinin karşılığı olarak tahsil etmekteyiz.

Gelir vergisi yasal kesinti oranı %20’dir. Örneğin broker özel fiyatı 50 TL olan ürün sizin sitenizde 100 TL'ye satılmış ise 50 TL bürüt kar oluşmaktadır.Bu karın %20 si olan 10 TL bizim tarafımızdan kesilmekte olup kalan 40 TL'si stopaj matrahıdır. 40 TL matrahın %20 lik kısmı olan 8 tl vergi stopajı olarak vergi dairesine adınıza yatırılmakta olup kalan 32 TL'si net karınız olarak banka hesabınıza aktarılmaktadır. Vergi kaynağında kesilip ödendiği için ayrıca bir fatura kesmeniz veya gider pusulası düzenlemeniz veya beyanname vermeniz gerekmemektedir.

Evet. Satışa sunduğunuz ürünlerin fiyatlarını ve kar marjınızı isterseniz toplu olarak isterseniz tek tek ürün bazında belirleyebiliyorsunuz. Herhangi bir tutar, oran ya da üst sınır belirtmiyoruz. (fiyat serbestliği kozmetik ve temizlik/bakım kategorileri haricinde geçerlidir)

Evet. Sitenizde yayınladığınız ürünlerin fiyatlarını özgürce belirleyip ürün bazında ya da toplu olarak istediğiniz oranlarda indirimler ve kampanyalar yapabilirsiniz

Hayır. Ürünleri satın almanız ve ödeme yapmanız gerekmiyor. Sitenizden satış yapıldığı an sistem eşanlı olarak stoksuzsat sistemine otomatik olarak satış bilgilerini iletmektedir. Yani dışarıdan hiçbir müdahaleye gerek olmadan yaptığınız satışın siparişi verilmektedir. Bu siparişin ardından satılan ürün/ürünlerin faturası keserek sizin adınıza alıcının adresine teslim edilmek üzere kargoya vermekteyiz. Böylece stoğunuzda olmayan, satın almadığınız ve maliyetine katlanmadığınız ürünü satabiliyorsunuz. Sattığınız fiyat ve stoksuzsat'da ilan edilen fiyat arasındaki fark sizin brüt kazancınız oluyor. Örneğin sitemizde bayiye özel fiyatı 20 TL olan bir ürün sizin e-ticaret sitenizde 50 TL’ye satılmış ise aradaki 30 TL fark sizin brüt kazancınızdır. Kazancınızın ödenmesi için bir defalık olarak kimlik bilgileriniz ve hesap yada IBAN numaranızı bildirmeniz yeterlidir. (NOT:sanal platformlarda mağaza işleten kişiler satış yaptıktan sonra ürünü satın almaktadır)

Hayır. Sitemiz sadece bayilerimize ve e-ticaret yapan kişi/kurumlara ürün tedarik etmekte olup hiçbir şekilde perakende e-ticaret sitesi işletmemektedir. Sitemizden bayimiz olanlar ve e-ticaret yapanlar haricinde bireysel olarak ürün alınmasına müsaade edilmemektedir.

Hayır. Stoksuzsat'da satılan ürünlerin isterseniz tamamını isterseniz seçtiklerinizi kendi sitenizde yayınlayabilirsiniz. Sitenizde hangi kategorilerin ya da ürünlerin yayınlanacağı tamamen sizin insiyatifinizdedir. Tamamının yayınlanması için xml desteği vermekteyiz.

Evet. Faturalı olmak ve faturası şirketimize kesilmek üzere sitemizde yayınlanan ürünler dışında kendi ürünlerinizi de sitenizde yayınlayıp satabilirsiniz. (internet üzerinden satışı yasaklanmış ürünler haricinde) Stoksuzsat ürünleri haricinde sattığınız ürünler için kargo hariç satış bedeli üzerinden sadece %15 oranında tahsilat altyapısı kullanım bedeli faturası kesmekteyiz. Örneğin 100 TL’ye bir ürün satmışsanız 15 tl tahsilat altyapısı kullanma bedeli kesilir. Ayrıca sattığınız ürünün alış ve satış fiyatları arasındaki farktan kaynaklanan gelir vergisi ve kdv farkları da kesilmektedir.

Kargolama işlemi bize bildirdiğiniz adrese bizim tarafımızdan yapılmaktadır. Dolayısıyla bir kargo şirketiyle anlaşma yapmanız ve kargolama, paketleme gibi işlemlerle uğraşmanıza gerek olmamaktadır.

Evet. Fatura üzerinde site adınız yer alacaktır. Vergi ve beyanname verme yükümlülüğünüz sizin uğraşmanıza gerek kalmadan stoksuzsat tarafından yerine getirilecektir.

Evet. 15 gün öncesinden bilgi vermek kaydıyla sitenizi kapatabilir ve stoksuzsat.com sisteminden çıkabilirsiniz. Kapatma işlemlerinde bir bedel talep edilmemektedir.

Sitenizin reklamını istediğiniz gibi istediğiniz mecralarda yapabilirsiniz. (facebook, twitter, google, instagram gibi). Ayrıca talep etmeniz halinde piyasadan daha uygun fiyat anlaşması yaptığımız reklam ajanslarıyla görüşmenizi sağlamaktayız.

Evet. Sadece sabit mağazası olanlara 5,000 TL’nin üzerinde toptan satış yapılmaktadır. (toptan satışlar için info@stoksuzsat.com adresine alacağınız ürün adetlerini ve mağaza adresinizi belirten e-mail göndermeniz yeterlidir)

Sadece imalatçı ve ilk ithalatçıların tedarikçi olma talepleri incelenmektedir. Sağladığımız fiyat avantajının korunması amacıyla ara toptancı, bayi, distribütör, komisyoncu gibi aracılarla çalışılmamaktadır. Tedarikçi olmak için info@stoksuzsat.com adresine detayları içeren bir e-mail göndermeniz yeterlidir.

Satılan ürünlerin iade ve cayma işlemleri tüketici kanunu kapsamında yapılmaktadır.

Scroll to Top